PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rok zakazu wykonywania zawodu dentysty za niewłaściwe tkanki do przeszczepu

en
02-05-2016, 11:47
Rok zakazu wykonywania zawodu dentysty za niewłaściwe tkanki do przeszczepu Uznany dentysta na przymusowym urlopie (foto: pixabay)
Wobec dentysty z prestiżowej ulicy Harley Street w Londynie, słynącej z prywatnych gabinetów lekarskich, zastosowano zakaz wykonywania zawodu przez 12 miesięcy za użycie do przeszczepu tkanek zwierzęcia podczas leczenia pacjenta wegetarianina!

Simon Darfoor zastosował przeszczep z tkanek kostnych pozyskanych z wołu podczas realizowania skomplikowanej procedury w swoim gabinecie Darfoor Dental Practrice. Przy czym pacjenta poinformował, że to materiał syntetyczny.

Darfoor jest znany ze swoich wysokich kwalifikacji, wśród jego pacjentów są aktorzy i politycy. Na profilu na Twitterze reklamuje się, że jest doskonały w estetycznej stomatologii. Jednak historia jego nieetycznych zachowań jest długa.

Dziesięć lat temu otrzymał ostrzeżenie od Preliminary Proceedings Committee za długi wobec laboratorium stomatologicznego. W 2011 r. Investigating Committee rozpatrywało zarzuty, jakie miał wobec niego pacjent, u którego wykonał implanty. Komitet upomniał dentystę za niepoinformowanie pacjenta o ryzyku i korzyściach, jakie daje to leczenie. W 2012 r. Komitet orzekł, że na swojej stronie internetowej umieszcza informacje, które mogą wprowadzać w błąd. Stwierdzono, że kłamie na temat swoich kwalifikacji twierdząc, że ma jedne z najwyższych kompetencji w implantologii.
Następnie w 2015 r. jeden z jego pacjentów otrzymał rachunek na 17 tys. funtów za licówki, które odpadły.

Pacjent wegetarianin wielokrotnie powtarzał Darfoorowi, że nie chce mieć przeszczepianych tkanek pochodzenia zwierzęcego. Darfoor zlekceważył te prośby. - Ten dentysta ma wygórowane mniemanie o własnej doskonałości. Ma problem ze stosunkiem do pacjentów, jest arogancki i nieuczciwy.  Darfoor, przekonany o własnej doskonałości, kieruje się wyłącznie własnymi korzyściami, a nie dobrem pacjenta. Takie podejście może wystawiać pacjentów na ryzyko – stwierdził General Dental Council. I wydał zakaz wykonywania pracy przez dentystę na 12 miesięcy.

Więcej: mirror.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH