• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Robin Williams malowany pastą do zębów na licytację

szaft
11-09-2014, 13:42
Robin Williams malowany pastą do zębów na licytację Porter Robina Williamsa namalowany pastą trafi na licytację (fot. cristiamramos.com)
Jedni powiedzą marnotrawstwo inni, że to prawdziwa sztuka. Naszym czytelnikom zostawiamy swobodę w ocenie twórczości Cristiama Ramosa (na zdjęciu), który maluje obrazy…pastą do zębów.

Meksykanin mieszkający na Florydzie specjalizuje się w portretach celebrytów. W swojej kolekcji ma obrazy: Eltona Johna, Robina Williamsa, Miley Cyrus czy Lady Gagi. Stworzenie jednego zajmuje ok. 200 godzin. Do namalowania obrazu potrzebuje 20-30 tubek pasty do zębów. Jak przyznaje, nie jest to proste zadanie, ponieważ pasta nie jest wdzięcznym materiałem do pracy - szybko schnie i bardzo się lepi. Problemem bywa też zapach. - Dziesięć godzin wdychania zapachu pasty do zębów jest męczące - podkreśla Cristiam Ramos. Artysta maluje palcem, czasem tylko jego praca wymaga użycia szczotki.

Najnowszy portret malowany pastą - wizerunek aktora Robina Williamsa (popełnił samobójstwo w sierpniu), ma być zlicytowany na aukcji. Dochód z licytacji obrazu będzie przeznaczony na wsparcie osób cierpiących na depresję.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH