PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Robię gustowne protezy z modeliny (od ręki)

smn
16-06-2016, 10:38
Robię gustowne protezy z modeliny (od ręki) Sztuczne zęby z modeliny, gdy nie stać na dentystę (fot. pixabay)
Wykonywał w domu sztuczne zęby z modeliny kupowanej w sklepie dla plastyków i sprzedawał przez internetowy serwis Craigslist. Z  sukcesem!

Matthew Ronald Block z Richmond w Kanadzie, zwrócił na siebie uwagę władz w sierpniu 2015 r., gdy przechwalał się na łamach serwisu internetowego, że wynalazł tymczasowy sztuczny ząb, chcąc pomóc swojej dziewczynie.

Myśl, że może także pomóc innym ludziom, którzy są w podobnej sytuacji nie dawała mu spokoju przez kilka miesięcy. W końcu zamieścił ogłoszenie, że sprzedaje dopasowane indywidualnie protezy po 100 dolarów. Swoje produkty zachwalał jako długotrwałe alternatywne rozwiązanie dla wszystkich, których chwilowo nie stać na dentystę.

College of Dental Surgeons wynajął detektywa, by śledził ogłoszenia w internecie. Detektyw nawiązał kontakt z Matthew, który uczciwie przyznał, że nie jest dentystą, ale potrafi zrobić znakomitą protezę, dobrze przylegającą do innych zębów. Potencjalny pacjent spotkał się z przedsiębiorczym producentem zębów i obserwował go podczas pracy. Podobno Matthew w brudnych gumowych rękawiczkach wygniatał modelinę, która miała służyć do zrobienia wycisku. Zachwalał swoje wyroby jako nietoksyczne. Już ukształtowane zęby z modeliny wypalał w piekarniku, a następnie malował glazurą. Proponował detektywowi, że mu zrobi częściową protezę „od ręki”.

Przeciwko Blockowi zjednoczyły siły College of Dental Surgeons, College of Denturists i College of Dental Technicians. Dentyści i technicy dentystyczni złożyli do sądu  petycję, w której żądają o zakazanie Blockowi świadczenia usług, które są zarezerwowane tylko dla licencjonowanych profesjonalistów.

Więcej: cbc.ca

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH