• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rio 2016: dentystka walczy o wstęp irańskich kobiet na stadiony

ms
16-08-2016, 12:12
Rio 2016: dentystka walczy o wstęp irańskich kobiet na stadiony Darya Safai na Olimpiadzie w Rio de janeiro
Darya Safai podczas siatkarskich meczów na Olimpiadzie w Rio prezentuje baner z napisem „Let Iranian Women Enter Their Stadiums”.

Darya Safai pochodzi z Iranu, ale od 2000 r. żyje w Belgii, tam pracuje jako dentystka. 41-letnia kobieta przybyła na Olimpiadę w Rio de Janeiro, aby zaprotestować przeciwko zakazowi przebywania kobiet w Iranie na stadionach podczas zawodów sportowych.

Z uwagi na fakt, że dentystka znajdowała się podczas meczów siatkarzy blisko parkietu, nie mogła nie być zauważona przez kamery telewizyjne. Obraz z dużym napisem – protestem poszedł w świat.

Darya Safai została stanowczo wyproszona z miejsca, w którym przyciągała uwagę mediów. Służby porządkowe usunęły protestującą kobietę z widowni. Dentystka nie dała jednak za wygraną i pojawiła się na kolejnym meczu siatkarskim. Tym razem pozostała na swoim miejscu, chociaż służby porządkowe naciskały, aby opuściła teren areny sportowej.

Dentystka opowiada, że żyjąc w Iranie brała udział w manifestacjach walczących w Iranie o prawa kobiet. Nie boi się zatem konsekwencji swojego postępowania.

Darya Safai cieszy się, ze jej transparent został zauważony na całym świecie. Świadczą o tym liczne głosy poparcia dla jej akcji zamieszczane w mediach społecznościowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport  

POLECAMY W SERWISACH