PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rajskie wyspy wolne od próchnicy?

en
16-02-2017, 10:29
Rajskie wyspy wolne od próchnicy? Vanuatu będzie świecić przykładem prozdrowotnej profilaktyki dietetycznej (fot. pixabay)
Całkowite embargo na zagraniczne mocno przetworzone produkty spożywcze chce wprowadzić oceaniczne państwo Vanuatu. Przyczyną jest m.in. troska o stan uzębienia obywateli.

Mamy wielki napływ „śmieciowego jedzenia” na wyspy – narzeka Luc Dini kierujący lokalną Radą Turystyki w prowincji Torba, w Vanuatu. W innych rejonach Vanuatu, w których przyjęła się zachodnia dieta jest mnóstwo ładnych dziewcząt, ale gdy się uśmiechną pokazują zepsute zęby. To z powodu nadmiaru cukru w jedzeniu, konkluduje Dini. 

Poza słodzonymi produktami Dini obwinia o zły stan zdrowia mieszkańców ryby z uszki i importowany ryż, który wypiera lokalne warzywa i ryby. Do 2020 r. Dini chce w prowincji Torba całkowicie wyrugować sprowadzane produkty spożywcze i zamienić ją w region, w którym 100 proc. żywności pochodzi z „ekologicznej produkcji”.  

Luc Dini swoją prozdrowotną rewolucję zaczyna od kuchni serwowanej turystom. Już w lutym 2017 r. ma być całkowicie lokalna.

Czy wobec tego w niedalekiej przyszłości mieszkańcom przestaną być potrzebni stomatolodzy?

Więcej: foxnews.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dieta   profilaktyka próchnicy  

POLECAMY W SERWISACH