PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

RAF, Elvis Presley i kariera dentysty

ms
27-08-2014, 13:30
RAF, Elvis Presley i kariera dentysty Dom Elvisa Presleya Memphis (źródło: Google Maps)
Spencer Carter z Hornchurch (przedmieścia Londynu) pracował jako inżynier RAF (Royal Air Force). W wieku 33 lat zmienił jednak diametralnie swoje życie, wszystko za sprawą dentysty z Kissimmee na Florydzie.

Dentysta Vincent Grosso powszechnie znany jest Amerykanom nie jako doskonały medyk, ale jako rewelacyjny interpretator piosenek Elvisa Presleya, w niezrównany sposób wcielający się w postać króla rock & rolla.

Spencer Carter znudzony był pracą inżyniera w RAF, miały dni za dniami, miesiące za miesiącami stagnacja niszczyła psychikę 33-letniego mężczyzny. Wszystko zmieniło się podczas urlopu spędzonego na Florydzie, a dokładnie za przyczyną bólu zęba, który dopadł Spencera podczas pobytu w USA. Anglik trafił do dr Vincenta Grosso, dentysty pracującego w Kissimmee na Florydzie.

Wybór nie był przypadkowy, gdyż Spencer Carter wybrał Vincenta Grosso nie dla jego umiejętności jako dentysty, tylko z powodu tego co stomatolog robił po zakończeniu zawodowej pracy, a robił rzeczy dla Spencera fascynujące. Często wkładał biały, nabijany cekinami kostium, dokładnie taki sam w jakim z reguły występował przed publicznością Elvis Presley.

Amerykańska gwiazda pop kultury od zawsze fascynowała także Spencera Cartera, to właśnie ze względu na pasję Vincenta Grosso Anglik wybrał go na swojego dentystę. Ten tak sugestywnie opisywał zalety pracy w gabinecie stomatologicznym, że Spencer podjął błyskawiczną decyzję. Po powrocie do kraju dostał się do prestiżowego King's College London. Rozpoczął tam naukę. Po jej skończeniu sam będzie przyjmował pacjentów w gabinecie stomatologicznym, w przyszłości chce zostać chirurgiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH