PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Puryści rekordziści

24-01-2013, 23:58
Puryści rekordziści (foto: sxc.hu)
Puryści rekordziści (foto: sxc.hu)
Pisaliśmy o rekordzistach, którzy za nic mieli swoje zęby w pogoni za wątpliwej proweniencji sławą. Są jednak rekordy, którym należałoby przyklasnąć, gdyby nie przesada, która jak zwykle jest wrogiem najsłuszniejszej idei.

W internecie jest wszystko. Jest zatem i takie miejsce, gdzie można umieścić film z ustanowionym przez siebie rekordem. Dział Długość mycia zębów zainicjował Jacob Friedman, który czyścił uzębienie przez 3 minuty i 1,79 s. Szybko poprzeczkę podwyższył Thomas Zolotor, bijąc rekord poprzednika aż o 46,06 s. W wyższej lidze wystąpił Austin Girau, który poświęcił na czyszczenie zębów 7 minut i 25,76 s.

Rekord ten do 18 minut i 48,51 s wyśrubowała Fern Garber.

Za punkt honoru, aby szczotkować zęby przez ponad pół godziny postawił sobie Šemso Fejzić. Barierę tę przekroczył zaledwie o 1 sekundę.

Aktualny rekord do pobicia należy do Ginger Hume, która czyściła zęby przez 40 minut i 10 s.

Dowodem na długotrwałą higienę jamy ustnej są nagrania wideo. Głównym aktorom należy ufać, że długość filmu w rzeczywistości odpowiada długości czyszczenia zębów, bo trudno uwierzyć, iż ktokolwiek będzie patrzył przez prawie godzinę, jak ktoś w wiadomym celu używa szczoteczkę do zębów.

Należy mieć tylko nadzieję, że tego typu zabiegi higieniczne nie odbiją się negatywnie na stanie uzębienia rekordzistów.

Puryści rekordziści są jednak niczym wobec tych, o których pisaliśmy kilka miesięcy temu. Wówczas to:

- Georges Christensen z Luksemburga stół o wadze 12 kg, na którym siedziała osoba ważąca 50 kg przeniósł w zębach na rekordową odległość 11,8 m;

- Amerykanin Steve Schmidt hodowca owiec z Missouri w zębach utrzymał ciężar 100 kg;

- Murali K.C z Indii w 60 s zerwał zębami kapsle z 68 butelek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   Rekord guinnessa  

POLECAMY W SERWISACH