PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PTSS Zabrze: i już po ŚDZJM

en
21-03-2017, 10:20
PTSS Zabrze: i już po ŚDZJM Akcję PTSS Zabrze wspierał kucharz Pascal Brodnicki, który odwiedził stanowisko wolontariuszy (fot. PTSS Zabrze)
Wolontariusze PTSS Zabrze energicznie prowadzili akcję profilaktyczną, która odbywała się z okazji ŚDZJM. Dzielili się wiedzą stomatologiczną z każdym kto chciał ich wysłuchać w Centrum Handlowym Forum w Gliwicach.

19 marca stanowiska pracy czekały na terenie Forum już od rana. Wszyscy odwiedzający je mogli wysłuchać podstaw samokontroli jamy ustnej, otrzymać instruktaż higieny oraz zapytać o wszystkie aspekty związane ze zdrowiem jamy ustnej.

Członkowie PTSS przeprowadzali także przeglądy stomatologiczne z oceną błony śluzowej jamy ustnej i badali stawy skroniowo-żuchwowe. Poza tym udzielali porad dietetycznych, prowadzili pomiary poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Dokładali starań, by wyjaśniać wpływ chorób ogólnoustrojowych na stan jamy ustnej.

Nie zabrakło nawet kącika dla dzieci, który jak zwykle cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Maluchy mogły oswoić się z wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Więcej: ptss.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH