PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przestępca wpadł, bo nie chodził do dentysty

ms
22-01-2018, 12:20
Przestępca wpadł, bo nie chodził do dentysty Przestępca bez zębów na przedzie (foto: pixabay)
Powodów, dla których trzeba chodzić do dentysty jest wiele. Kolejny jest taki, że braki w uzębieniu zaprowadzić mogą wprost do więzienia.

Tak stało się w przypadku Grzegorza W., który w 2010 r. dokonał serii napadów na banki w Krakowie. Przestępca został złapany, osądzony i osadzony. Jak to bywa takich przypadkach Grzegorzowi W. założono kartotekę, w niej to znalazły się m.in. takie oto informacje: waga 90 kg, 180 cm wzrostu, cera jasna, potrądzikowa, braki w uzębieniu: nie posiada w górnej szczęce dwójki z lewej strony i trójki oraz czwórki z prawej.

Autor napadów na banki miał odsiedzieć w więzieniu siedem lat, ale został przedterminowo zwolniony i od razu wszedł na drogę rozbojów. Wpadł ponownie, bo chociaż skrywał twarz pod kominiarką, to wydając rozkazy przerażonym pracownikom banku, nie zdołał zamaskować poważnych braków w uzębieniu. Zauważyła to kasjerka, w obecności której rabował gotówkę.

Ta szczególna cecha szybko doprowadziła śledczych do Grzegorza W., który w żaden sposób nie potrafił wytłumaczyć źródła gwałtownego przypływu gotówki tuż po opuszczeniu więzienia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zęby  

POLECAMY W SERWISACH