PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przedszkolna edukacja może być ambitna

smn
22-03-2017, 11:08
Przedszkolna edukacja może być ambitna Ciekawy program edukacyjny w przedszkolu w Witnicy (fot. pixabay)
Ciekawy i nietuzinkowy program zajęć edukujących na tematy związane ze zdrowiem jamy ustnej realizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Witnicy, w powiecie gorzowskim.

Uczyć mądrze i ciekawie to duża sztuka, ambitny program profilaktyki próchnicowej był realizowany w przedszkolnej grupie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Witnicy. Temat zajęć brzmiał: Dlaczego zęby nie lubią jeść cukru?

Dzieci wysłuchały opowiadania o bohaterach Pastusiowej Krainy,  którzy dokonywali zakupów produktów zdrowych i mniej zdrowych dla zębów. Przekaz był jasny i zapadał w pamięć, po zajęciach przedszkolaki bez trudu odpowiadały na pytanie, jakich produktów powinniśmy unikać.  Następnie  pielęgniarka uczyła dzieci piramidy zdrowego żywienia i najważniejszych witamin, od których zależy ogólne zdrowie. Został także wyświetlony film „Co Pastusie lubią jeść?” informujący o produktach najmniej zdrowych dla zębów.

Jako test przyswojonej wiedzy posłużyła kolorowanka do samodzielnego wypełnienia – piramida żywieniowa. A więc nietypowy i mało „dziecięcy” temat. Przedszkolaki i z tym zadaniem świetnie dały sobie radę. Teraz pozostaje tylko wspierać teorię praktyką. I w domu i w przedszkolu.

Więcej: zspwitnica.edupage.org

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH