PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prezenter TVN podsyca dentofobię

TVN, ms
27-04-2015, 08:03
Prezenter TVN podsyca dentofobię Robert Kantereit o dentofobii
Lepsze jest wrogiem dobrego. W rozmowie o sposobach walki z dentofobią pojawiły się informacje, które przekonanych utwierdziły w poglądzie, że dentysty powinno się bać, a walczących z psychozą wystawiły na ciężką próbę.

Mało kto lubi chodzić do dentysty. Czasami jednak strach przed borowaniem zębów przeradza się w prawdziwą fobię. Jak zachowują się ludzie, których paraliżuje fotel dentystyczny? Jakie są tego przyczyny? Ból? Stereotypy? Jak sobie pomóc?

Tak w programie "Dzień Dobry TVN" zapowiedziano wizytę stomatologa Marcina Krufczyka.

Na dzień dobry właśnie, rozmowa, mająca osoby sparaliżowane strachem przekonać do tego, że psychozę można pokonać, zaczyna się takim wprowadzeniem: Świdrujący dźwięk wiertarki, słyszysz to? Zastrzyk w dziąsło. Uuuuu.

Marcin Krufczyk próbował poinformować, że współczesna technika wiele zmieniła w gabinecie stomatologicznym. Nie chodzi tylko o metody leczenia, ale także o walkę z dentofobią właśnie.

Marcin Krufczyk: Mamy do dyspozycji okulary wirtualne, oglądamy przyjemne projekcje.
Prowadzący Robert Kantereit: Tak..., akcja dzieje się w kopalni.

Marcin Krufczyk: Pomaga sedacja wziewna
Robert Kantereit: W filmie z Louis de Funès nie tylko pacjent był pod wpływem gazu rozweselającego, ale także dentysta i pod wpływem takiego gazu stomatolog niepotrzebnie wyrwał jedynkę, ale obaj śmiali się do rozpuku.

Marcin Krufczyk: Postęp w technice jest nieprawdopodobny.
Robert Kantereit: Kiedyś byłem na fotelu i poraził mnie prąd, bo było przebicie. Naprawdę tak było.

Rozmowa szybko się skończyła. Szkoda, bo można było pociągnąć ten temat. Prowadzący mógł na przykład przypomnieć mało znany fakt, że to nie kto inny a dentysta był konstruktorem pierwszego krzesła elektrycznego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Marcin Krufczyk   dentofobia   ból zęba  

POLECAMY W SERWISACH