PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Praca dentysty najważniejszym świadkiem

19-12-2012, 05:17
Praca dentysty najważniejszym świadkiem (foto: sxc.hu)
Praca dentysty najważniejszym świadkiem (foto: sxc.hu)
Nieoczekiwanie najważniejszym świadkiem w sprawie o morderstwo okazała się praca dentysty wykonywana w Withheld Dental Records na Jamajce.

Właśnie tutaj zamordowano 1 czerwca 2012 r. nauczycielkę z Trynidadu Michelle Coudray-Greaves. W początkowy etapie śledztwa sprawa była poszlakowa, chociażby dlatego, że ze stuprocentową pewnością nie można było ustalić o czyje zwłoki chodzi. Problemy wynikały z faktu, iż kobiecie strzelono w głowę z bliskiej odległości, a jej zwłoki spalono. Odnaleziono je 11 czerwca ukryte w okolicy zatoki Montego.

Prokuratorzy dotarli do kliniki stomatologicznej, w której leczyła się Michelle Coudray-Greaves. Mieli oni nadzieję, że na podstawień zdjęć radiologicznych uzębienia upewnią się, iż to właśnie ona jest ofiarą zbrodni. Okazało się jednak, że dentysta, z usług którego korzystała Michelle Coudray-Greaves, nie chciał nawet słyszeć o zdradzeniu tajemnicy lekarskiej i udostępnieniu śledczym dokumentacji medycznej.

Postępowanie w sprawie zawieszono. Dochodzenie posunęło się na przód w momencie gdy zdjęcia uzębienia w końcu wypłynęły poza gabinet dentystyczny. Okazało się, że przełom nie był następstwem ani wyroku sądowego, ani perswazji rodziny zabitej nauczycielki. Sprawę jak się podaje nieoficjalnie - załatwiły pieniądze rodziców zabitej nauczycielki, które przekonały dentystę do zmiany pryncypialnego stanowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   wyrok  

POLECAMY W SERWISACH