PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Praca dentysty mrozi krew w żyłach

ms
09-11-2017, 08:19
Praca dentysty mrozi krew w żyłach Larwy w ustach pacjentki
Bywają przypadki, które ludziom mrożą krew w żyłach. W takich sytuacjach dentyści muszą zachować zimną krew. Oto jeden przykład.

U dentysty w Indiach pojawiła się kobieta, która od pewnego czasu odczuwała dziwne dolegliwości. W pewnym momencie ogarnęło ją przerażenie, gdy wyczuła to co dzieje się w jej ustach.

Okazało się, że w jamie ustnej nieszczęsnej kobiety wykluły się larwy muchy szarawej. To oczywiście efekt uprzedniego złożenia jaj przez muchę. Mówimy wówczas o muszycy, która występuje najczęściej u ludzi zamieszkujących tropikalne i subtropikalne tereny wiejskie.

Larwy, w zależności od lokalizacji jaj, mogą atakować nie tylko jamę ustną ale także skórę, oczy, uszy, żołądek, przewód pokarmowy lub obszar moczowo-płciowy. Jaja trafiają do ludzkiego organizmu przez nos, uszy i usta. Do żołądka lub jelit dostają się połknięte z jedzeniem. Oczywiście przystankiem mogą być także usta, o ile resztki pokarmu, tkwiące między zębami, zawierać będą jaja muchy.

Polscy dentyści wiele mogą powiedzieć o niewystarczającej higienie pacjentów, ale z pewnością taki widok i na nich robi duże wrażenie. 

Czytaj także: W Szczecinie pacjent z żywym robakiem w zębie

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pacjenci  

POLECAMY W SERWISACH