PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Porzucili zawód i...dobrze na tym wyszli

10-07-2013, 13:11
Są dentyści, którzy znani są z tego, że...dentystami nie byli. Choć skończyli studia stomatologiczna, życie pchnęło ich w zupełnie inny świat. Są i tacy, którzy byli wierni zawodowi, ale los chciał, że sławę zyskali zupełnie z innego powodu.

 

Hugo Sanchez

Najlepszy piłkarz wśród dentystów, a na pewno najbardziej utytułowany. Ukończył stomatologię na najstarszym i najbardziej prestiżowym uniwersytecie w kraju National Autonomous University of Mexico. Od pracy w gabinecie odciągnęła go oferta z Realu Madryt. W Hiszpanii pięć razy z rzędu był mistrzem kraju. W 207 meczach strzelił 164 gole.
Po zakończeniu kariery piłkarskiej nie wrócił do leczenia, ale wielokrotnie był twarzą akcji poświęconych promocji zdrowia jamy ustnej.

Gurbanguly Malikgulyyewic Berdimuhammedow

Od 2006 roku jest prezydentem Republiki Turkmenistanu. Można by sądzić, że jest najbardziej władnym z dentystów, jednak w jego kraju tak naprawdę nic nie dzieje się bez wiedzy Rosji. Przed nominacją studiował na Turkmeńskim Państwowym Instytucie Medycznym, był dyrektorem centrum dentystycznego przy Ministerstwie Zdrowia i Przemysłu Medycznego, a także ministrem zdrowia. W wyborach prezydenckich uzyskał prawie 90 procentowe zaufanie.

Nie tak sławny jak charyzmatyczny Włoch Pierluigi Colina, ale zdaniem wielu ekspertów równie świetny sędzia piłkarski. Markus Merk ukończył stomatologię, ale zdecydowanie wolał pracę rozjemcy na boisku. Kiedy po raz kolejny wybrano najlepszym arbitrem świata, oświadczył, że kończy z, jak to określił, wkładaniem ludziom dłoni do ust. W 2004 roku przyznano mu krzyż zasługi dla kraju.
Obecnie, z powodzeniem, prowadzi wykłady dla ludzi biznesu z zakresu podejmowania decyzji i działania pod presją.

SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT  

POLECAMY W SERWISACH