PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Polskie Radio: wyszło, że nikogo nie interesuje próchnica

ms
18-07-2016, 09:30
Polskie Radio: wyszło, że nikogo nie interesuje próchnica Polacy nie zainteresowani swoimi zębami (foto: pixabay)
Z zamiaru Programu 1 Polskiego Radia, aby Polacy wypowiedzieli się na temat stanu naszego uzębienia wyszło nic, bo nikt nie chciał podjąć tak ważnego tematu.

Przydzielający pieniądze na leczenie stomatologiczne, w ramach NFZ - mogą nie obawiać się, że Polacy podniosą larum, gdy środków tych będzie ubywać.

Obywatele nie interesują się sprawami zdrowych zębów. Pomimo zaproszeń ze strony prowadzących Sygnały Dnia (18 lipca) nie było chętnych, aby podjąć tematykę stanu zdrowia jamy ustnej. Taka sytuacja pozostaje w opozycji na przykład do innych tematów poruszanych podczas porannej audycji Pr 1 PR, jak: Polacy na Euro 2016, Polacy – piraci na drogach, Polacy w kwestii 500+.

Z krótkiej sondy dowiedzieliśmy się, że Polacy mają niewiele zębów do mycia. Jeden z indagowanych o sposób higieny jamy ustnej stwierdził: Ja myję za każdym razem zęby 2 minuty, przeznaczam po 10 s. na jeden ząb. Mężczyzna dbać musi zatem o 12 zębów.

Radiosłuchacze nie zareagowali nawet na informację lek. dent. Hanny Wąsowicz- Cićkiewicz, kierownika poradni ogólnostomatologicznej w Mazowieckim Centrum Stomatologii, że w 1 ml śliny znajduje się tyle bakterii co w 1 ml kału (oczywiście to inne bakterie, ale zawsze).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
higiena jamy ustnej   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH