PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Polska Misja Medyczna: dentysta w irackim Kurdystanie

ms
05-02-2018, 11:25
Polska Misja Medyczna: dentysta w irackim Kurdystanie Gabinet dentystyczny w obozie Alwand 1 (źródło: PMM)
Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Polska Misja Medyczna uchodźcy w obozie Alwand 1 w Irackim Kurdystanie mają zapewniony po raz pierwszy od czterech lat, bezpłatny dostęp do opieki stomatologicznej.

Od października 2017 r. w obozie działa gabinet dentystyczny. Dziennie przyjmuje on średnio 23 pacjentów.

Pracujący na miejscu stomatolog, dr Ahmed Ibrahim, prowadzi także edukację przyjmowanych pacjentów na temat higieny jamy ustnej, m.in. właściwego szczotkowania zębów i usuwania osadu nazębnego.

W wyniku jego pracy oraz dzięki poprawnemu czyszczeniu i skalingowi zębów, stopień ekstrakcji obniżył się o 70 proc. i dotyczył tylko skrajnych przypadków poważnie uszkodzonych zębów. Większość zastosowanego leczenia to wypełnianie ubytków i usuwanie kamienia nazębnego.

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna jest humanitarną, pozarządową, organizacją non-profit, poświęconą ratowaniu życia i łagodzeniu cierpienia poprzez opiekę zdrowotną, pomoc humanitarną  i rozwojową.

PMM została założona w 1999 r. przez wolontariuszy lekarzy i pielęgniarki.

Działania PMM opierają się na pracy wolontariuszy. W skład zespołu wolontariuszy wchodzą: lekarze, dentyści, pielęgniarze, ratownicy, rehabilitanci, a także psychologowie i analitycy medyczni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pomoc humanitarna   akcja charytatywna  

POLECAMY W SERWISACH