• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Polacy w Tanzanii: do okulistyki dołącza stomatologia

ms/PAP
14-10-2016, 08:04
Polacy w Tanzanii: do okulistyki dołącza stomatologia W Tanzanii Polacy budują klinikę okulistyczno - stomatologiczną (foto: pixabay)
Klinika okulistyczno – dentystyczna powinna zacząć działalność do końca 2016 r. w Tanzanii. To kolejny etap akcji lekarskiej pomocy dla mieszkańców Afryki pod hasłem „Okuliści dla Afryki".

Projekt budowy kliniki pod nazwą „Tazama na Tabasamu" („Spójrz i uśmiechnij się") - Klinika okulistyczno-dentystyczna w Kiabakari skutecznym ratunkiem na pustyni świadczeń zdrowotnych tego typu dla społeczności północno-zachodniej Tanzanii zyskał finansowe wsparcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Klinika będzie pełniła funkcje profilaktyczne, diagnostyczne, interwencyjne przy urazach, będą wykonywane w niej małe zabiegi okulistyczne i stomatologiczne, badane będą wady wzroku i dobierane okulary.

- Leczeniem zostaną objęci wszyscy zgłaszający się mieszkańcy regionu, w tym dzieci i osoby z albinizmem. Na stałe opieką okulistyczno-stomatologiczną zostaną otoczone dzieci z Centrum Edukacyjno-Formacyjnego im. Jana Pawła II na terenie misji, w skład którego wchodzą szkoła podstawowa i przedszkole - powiedziała prezes Fundacji Kiabakari Bożena Koczur.

PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna  

POLECAMY W SERWISACH