• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Podsumowanie 2015 r.: dentysta wśród najbardziej znienawidzonych osób przez internautów

ws
31-12-2015, 08:18
Podsumowanie 2015 r.: dentysta wśród najbardziej znienawidzonych osób przez internautów Amerykański dentysta Walter Palmer znienawidzony przez internautów (foto: pixabay)
Amerykański dentysta Walter Palmer znalazł się na drugim miejscu w rankingu osób najbardziej znienawidzonych przez internautów (dane za 2015 r.). Co zrobił? W lipcu 2015 r. w Zimbabwe zabił lwa o imieniu Cecil.

Caitlin Dewey z Washington Post przedstawiła listę najbardziej „hejtowanych” osób w internecie. Na drugiej pozycji w tym zestawieniu znalazł się dentysta Walter Palmer.

Odsądzony od czci i wiary 55-letni Walter Palmer przyznał, że nie tylko on, ale także jego żona  i córka cały czas otrzymują pogróżki na portalach społecznościowych.

Walter Palmer nie ma wyrzutów sumienia, twierdzi że nie wiedział, iż poluje na symbol Zimbabwe.

Lew Cecil został zabity poza terytorium Parku Narodowego Hwange. Palmer zranił zwierzę z kuszy. Dopiero po ok. 40 godzinach dobił zwierzę strzałem z broni palnej. Cecilowi odcięto łeb i obdarto go ze skóry.

Walter Palmer wyprzedził bezpośrednio Rachel Dolezal, która całymi latami udawała, że jest Afroamerykanką. Działała na rzecz praw mniejszości, a jej obrazy pojawiły się na wystawie, którą Washington Post skomentował jako pokaz dzieł "wschodzących czarnoskórych artystów". Zdemaskowali ją biali rodzice, którzy pokazali dziennikarzom zdjęcia kobiety z młodości. Widać na nich blondwłosą, piegowatą, białą jak śnieg dziewczynkę.

- Czy jest pani Afroamerykanką? - zapytał wprost dziennikarz. - Nie rozumiem pytania - odparła Rachel Dolezal. Kolejne wypowiedzi Dolezal na temat jej rasy stawały się coraz bardziej mgliste. W jednej z nich stwierdziła m.in. filozoficznie, że wszyscy pochodzimy z Afryki.

Z Rachel Dolezal Walter Palmer wygrał niechlubną rywalizację, z kim przegrał?

Królem internetowej niesławy 2015 r. został Martin Shkreli, prezes amerykańskiej firmy farmaceutycznej Turing Pharmaceuticals. Zyskał on przydomek najbardziej znienawidzonego człowieka w internecie, po tym jak kupił prawa do daraprimu i skwapliwie podniósł cenę leku z 13,50 USD do 750 USD. Wywołało to falę oburzenia na całym świecie.

Więcej: thestar.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH