PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Podczas ŚDZJU bieg dla dzieci i konkursy…ale w Wietnamie.

en
25-03-2016, 08:30
Podczas ŚDZJU bieg dla dzieci i konkursy…ale w Wietnamie. ŚDZJU w Wietnamie (foto: pixabay)
W Wietnamie, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, odbył się bieg dla dzieci. Na imprezę przyjechał sam prezydent FDI dr Patrick Hescot.

Bieg zorganizowało tamtejsze stowarzyszenie stomatologów razem z lokalnym oddziałem firmy Unilever. Dzieci dopisały - w biegu wzięło udział pięć tysięcy uczestników. Na zakończenie zwycięzcy dostali nagrody, a u wszystkich przeprowadzono darmowy przegląd zębów. Dzieci bawiły się także w „małych dentystów” w konkursie, który  promował wieczorne mycie zębów. Najlepszy zespół dostał medale i koszulki.

FDI z firmą Unilever prowadzi w  Wietnamie kampanię Brush Day & Night. W porównaniu z Indonezją, Chile, Egiptem, czy Nigerią, gdzie także realizowana jest akcja promująca nawyk mycia zębów, wietnamska kampania jest wyjątkowo skuteczna w docieraniu do biednych wiejskich społeczności.  

W imprezach ŚDZJU, w 2016 r. prowadzonych pod hasłem „Zdrowa jama ustna. Zdrowe ciało”, według statystyk aktywności w mediach społecznościowych - wzięło udział 50 mln osób z całego świata. 

Więcej: fdiworldental.org

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH