PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Podatki to Matrix i nie trzeba ich płacić

10-01-2013, 00:16
Podatki to matriks i nie trzeba ich płacić (fot. wikipedia.org)
Podatki to matriks i nie trzeba ich płacić (fot. wikipedia.org)
Przypadek 63-letniego Clarkea Webstera, dentysty z Ottawy udowadnia, że czasem nawet medyczne wykształcenie nie chroni od paranoi i przekonania, że podatki są niekonstytucyjne, a rząd stworzył równoległy świat oparty ma filmie Matrix, pozwalających ich nie płacić.

 "Matrix" zarobił ponad 171 milionów dolarów w USA i 456 milionów na całym świecie. Clarke Webster dał sobie wmówić, że Matrix naprawdę istnieje. Dentysta przez sześć lat nie zapłacił ani centa podatków od dochodów ze swojej praktyki stomatologicznej, uważając je, jako niezgodne z konstytucją Kanady i wierząc, że istnieje alternatywny świat, który pozwala daniny nie regulować.

W uzyskaniu takiego przekonania pomógł mu niejaki Russel Porisky, twórca systemu Paradigm. Porisky to oszust, który pozwolił uniknąć zapłacenia podatków na kwotę ok. 11,5 mln dolarów kanadyjskich, kilkuset osobom w całym kraju. Pod egidą Paradigm Education Group organizował szkolenia, przekonując uczestników o niesłuszności systemu podatkowego. Dziennikarze nazwali Porsiky'ego "antypodatkowym krzyżowcem". Przed tym jak, w końcu wpadł w ręce policji i sędziów (skazany na 4 lata), dorobił się fortuny.

Dla Clarka Webstera sąd był łaskawszy. Dentysta otrzymał nakaz zapłaty należnego podatku w kwocie $273, 811 i karę rocznego pozbawienia wolności w zawieszeniu na 12 miesięcy. Jak donoszą media, nawet oko w oko z sędziami, nie wyrzekł się podatkowego równoległego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   podatki  

POLECAMY W SERWISACH