• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poczwórny morderca żąda 100 tys. zł za rzekomo źle wyrwany ząb

ms
03-02-2017, 08:30
Poczwórny morderca żąda 100 tys. zł za rzekomo źle wyrwany ząb Morderca oskarża dentystę (foto: pixabay)
Seryjny morderca Sebastian R. żąda od Skarbu Państwa 100 tys. zł za to, że dentysta wyrwał mu zainfekowany ząb mądrości w sposób „niehumanitarny”.

Efektem ponoć nieprofesjonalnie przeprowadzonego zabiegu miała być konieczność stosowania antybiotyku w walce ze stanem zapalnym.

Inna jest wersja dentysty, który twierdzi, że ekstrakcji nie towarzyszyły żadne komplikacje, zaordynowanie antybiotyku było konieczne, gdyż więzień nie dbał o higienę jamy ustnej. Poza tym Sebastian R., zanim zaczął wysuwać żądania zadośćuczynienia, wielokrotnie odwiedzał dentystę, aby ten wyrywał mu kolejne zęby, nawet te zdrowe. Morderca chciał bowiem sprawić sobie protezę, aby mieć olśniewający uśmiech.

Sprawa trafiła do sądu, który ma orzec czy rzeczywiście więzień doznał krzywdy na fotelu dentystycznym i czy za ewentualną krzywdę należą mu się pieniądze.

Sebastian R. odsiaduje 25 lat za czterokrotne morderstwo 20 już odsiedział. W 1997 r. w Katowicach, jako 17-latek zabił ciotkę, jej nastoletniego syna i znajomego. Skazany przyznał się sam, że zabił jeszcze jednego starszego mężczyznę, który poprosił go o kupno alkoholu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
odszkodowanie pacjenta  

POLECAMY W SERWISACH