• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Po znieczulenia w gabinecie dentystycznym dziewczynka jest roślinką

ms
12-06-2016, 16:26
Po znieczulenia w gabinecie dentystycznym dziewczynka jest roślinką Nevaeh Hall
Stan zdrowia czteroletniej Nevaeh Hall po trzech miesiącach od dramatycznego w skutkach zabiegu stomatologicznego, wykonanego w znieczuleniu ogólnym, w zasadzie się nie poprawił. Dziewczynka nie mówi nie chodzi trudno jest jej się utrzymać w pozycji pionowej.

Całe zdarzenie już opisywaliśmy w materiale: Poważne uszkodzenie mózgu dziewczynki w wyniku zabiegu stomatologicznego.

Coraz więcej wiadomo o tym co działo się za drzwiami gabinetu stomatologicznego. Okazuje się, że dziecko utrzymywane było w znieczuleniu przez siedem godzin! Przez cały ten czas dentystka Bethaniel Jefferson zapewniała rodziców, że wszystko jest po kontrolą i że zabieg wymaga takiego czasu.

W trakcie zabiegu puls dziewczynki skoczył do 196 uderzeń na minutę a saturacja spadła do dramatycznie niskiego poziomu 49 proc. Tak znaczące niedotlenienie krwi rodzi wiele komplikacji, wśród nich są rozległe uszkodzenia mózgu. Podczas zabiegu dziewczynka ulokowana była w niezwykle kontrowersyjnym urządzeniu o nazwie Papoose board. Jest to specjalnej konstrukcji stół z nakładkami pozycjonującymi, dzięki którym pacjent nie może się podczas zabiegu poruszyć.

Jak już pisaliśmy, w momencie pojawienia się problemów - dentystka nie wezwała pomocy. Przez cztery godziny samodzielnie próbowała ratować dziecko, a przez ten czas rodzice nie byli dopuszczani do córki. Zdesperowany ojciec w końcu wezwał pogotowie.

Okazuje się, że dziecięca dentystka już dwukrotnie była upominana przez Texas State Board of Dental Examiners za nieprawidłowy sposób leczenia, zagrażający zdrowiu pacjentów. Dopiero ostatni incydent sprawił, że dentystka straciła licencję (do czasu wydania w tej sprawie wyroku przez sąd).

Więcej: albanydailystar.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulenie ogólne   sąd   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH