PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Piłkarz Riccardo Perpetuini będzie dentystą

ms
04-11-2016, 12:44
Piłkarz Riccardo Perpetuini będzie dentystą Riccardo Perpetuini (źródło FB)
Włoski piłkarz Riccardo Perpetuini po ośmiu latach gry we włoskich klubach (z Lazio wygrał m.in. Puchar Włoch), rozstaje się z piłką i walczy o dyplom dentysty.

Riccardo Perpetuini  tak mówi o swoim wyborze:

Niewiele już mi brakuje, żeby uzyskać tytuł dentysty i zamierzam oddać się temu w pełni. Mój kontrakt jeszcze obowiązywał, dostawałem też inne oferty, ale zdecydowałem, że powrót do książek będzie najlepszym wyjściem. Miałem szczęście i odwagę, żeby samodzielnie zadecydować o własnym życiu. Dzisiaj właśnie wybór ten pada na zawód dentysty.

Pewnie, gdybym miał w głowie wyłącznie piłkę, nie poddałbym się i grał dalej. Jest też coś, co chciałbym przekazać swoim młodszym kolegom: nie stawiajcie piłki jako sprawy życia i śmierci. Nawet jeśli jesteście w formie i czujecie się zwycięzcami, pamiętajcie, że mogą przytrafić się wam kontuzje i wówczas nie będziecie w stanie o własnych siłach wsiąść do pociągu, o którym myślicie, że zabierze was na stację chwały. Piłka jest w zbyt dużym stopniu uzależniona od jednostkowych wydarzeń i rzeczy, których przewidzieć nie sposób.

Całość historii ambitnego Włocha opisuje Tomasz Kurpiewski w transfery.info.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport  

POLECAMY W SERWISACH