PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pies na stres (egzaminacyjny)

kan
12-05-2016, 10:20
Pies na stres (egzaminacyjny) Dogoterapia na uczelni (fot. pixabay)
Letnia sesja egzaminacyjna coraz bliżej, władze University of Michigan School of Dentistry pomagają przyszłym dentystom walczyć ze stresem, zatrudniając psy w roli terapeutów.

Przepisowe przytulanie i głaskanie kudłatych terapeutów trwa już kolejny miesiąc. Dla studentów stomatologii i pracowników naukowych do wyboru kilka ras – od niewielkich psów, które można brać na ręce, po solidnej postury labradory.

Studenci z entuzjazmem przyjmują tę inicjatywę uniwersytetu. Kontakt z psem przypomina zainteresowanym osobom ich domowych ulubieńców, ale przede wszystkim daje kilka chwil na odreagowanie stresu przedegzaminacyjnego. Psom kontakty ze studentami dają równie dużą przyjemność.

Oryginalna terapia odbywa się już po raz drugi w tym roku – w ciągu dwóch godzin skorzystało z niej ponad 100 osób. Jeszcze jedna sesja planowana jest przed zakończeniem roku akademickiego.

Związek między człowiekiem a zwierzęciem, jego lecznicze i poznawcze zalety promowane są przez organizację pozarządową z miejscowości Ann Arbor. Pracuje dla niej około stu wolontariuszy którzy przychodzą z psami do szkół, bibliotek, domów opieki, ośrodków rehabilitacyjnych i hospicjów.

Więcej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH