PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pierwszy dentysta z uniwersytetu You Tube

ms
06-02-2017, 12:29
Pierwszy dentysta z uniwersytetu You Tube Mohamad Irwan Mohd Sudi w sądzie
Nie ma takiego uniwersytetu, tym bardziej medycznego? Nie przeszkodziło to jednak Mohamadowi Irwanowi Mohdiemu Sudi być pierwszym na świecie absolwentem uczelni You Tube, po skończeniu której niezwłocznie podjął się leczenia pacjentów we własnym gabinecie.

Dyplom dentysty nie jest łatwo zdobyć – doskonale wiedział o tym 25-letni mieszkaniec Malezji Mohamad Irwan Mohd Sudi. Postanowił więc sam nauczyć się fachu, wykorzystując do tego e-learning. Pilnie studiował wszelkie materiały udostępniane przez You Tube. W trakcie wewnętrznego egzaminu postawił sobie tylko jedno pytanie: czy potrafię leczyć pacjentów. Odpowiedział sobie, że umie, a jeśli tak, to rozpoczął leczenie we własnym gabinecie.

Mohamad po kilku miesiącach nieformalnej pracy jako dentysta doszedł do wniosku, że zamknie praktykę, gdyż – jak utrzymywał – nie był przekonany do swoich umiejętności. Samozwańczy dentysta nie wyjawił czy chciał przerwę w pracy wykorzystać, aby dzięki You Tube zrobić specjalizację.

Plany Mohamada legły w gruzy, gdy okazało się, że jeden z pacjentów podjął podejrzenie co do kwalifikacji młodego dentysty i swoimi wątpliwościami podzielił się z policją.

Przedwczesny finał zakończył się w sądzie. Mohamad za samodzielność w zdobywaniu specjalistycznej wiedzy musi zapłacić karę w wysokości odpowiadającej ok. 9 tys. USD.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   studia stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH