PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pięć i pół roku za bezprawne leczenie zębów

ms
19-09-2016, 11:33
Pięć i pół roku za bezprawne leczenie zębów Więzienie za lecznie bez uprawnień (foto: freeimages)
Ronnie Barogiannis przebył długą drogę od chwili rozpoczęcia kariery dentysty (2003 r.) do momentu skazania na pobyt w więzieniu (2016 r.).

Historia kariery zawodowej dentysty jest dość tajemnicza. Ronnie Barogiannis otrzymał dyplom dentysty w Szwecji w 2003 r. Kilkukrotnie starał się o uzyskanie prawa wykonywania zawodu w Wielkiej Brytanii – bezskutecznie. Odmowy nie zniechęciły go jednak. Okazało się, że pracował nielegalnie w Aberdeen. Gdy sprawa wyszła na jaw. Ronnie Barogiannis ukradł tożsamość greckiego kolegi po fachu i nadal leczył zęby, tym razem w Cottingham (East Yorkshire). Dentysta w 2013 i w 2014 r. przyjął 600 pacjentów i wystawił rachunki na 50 tys. funtów.

Mężczyzna wpadł w czasie, gdy klinika, w której pracował przejmowana była przez nowego właściciela. Ronnie Barogiannis przez roztargnienie wysłał do nowego pracodawcy maila pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Został aresztowany w październiku 2014 r. Wypuszczono go jednak po wpłaceniu kaucji. Jego grecki paszport został zatrzymany.

Mężczyzna opuścił jednak Wielką Brytanię posługując się paszportem szwedzkim. W 2015 r. pracował już w Szwecji jako dentysta. P policja wpadła na jego trop. Ronnie Barogiannis został aresztowany i odesłany do Wielkiej Brytanii. Tam sąd skazał go na pięć i pół roku więzienia, za oszustwa i narażanie pacjentów na poważne problemy zdrowotne. „Nielegalnemu” dentyście udowodniono, że w wyniku jego leczenia pięciu pacjentów miało długotrwałe kłopoty ze zdrowiem.

Właściciel praktyki, w której pracował niegdyś Ronnie Barogiannis, a dokładnie jej nabywca, zapewnił wszystkich pacjentów skazanego dentysty, że mogą przejść w jego gabinetach bezpłatne sprawdzenie uzębienia, a  w razie takiej potrzeby - poddać się darmowemu leczeniu. Ci, którzy nie zdecydują się na takie rozwiązanie, mają prawo występować o zwrot pieniędzy zapłaconych greckiemu dentyście. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH