PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pasty i szczoteczki do zębów z Polski do Kamerunu

jsz
19-06-2015, 12:03
Pasty i szczoteczki do zębów z Polski do Kamerunu Kamerun (foto: sxc.hu)
Wśród trzech ton przyborów szkolnych oraz tony materiałów opatrunkowych, zebranych przez poznańską fundację Redemptoris Missio dla dzieci z Kamerunu są tez środki higieny jamy ustnej.

Transport już wyruszył. Na miejsce przybędzie w sierpniu. Dary trafią do 98 misji w Kamerunie oraz do misji na terenie Republiki Środkowej Afryki.

Od czterech lat przy misji w Abong-Mbang w Kamerunie działa polski gabinet dentystyczny. Tam polscy stomatolodzy leczą za darmo zęby Kameruńczykom - wyjaśnia związana z akcją Justyna Janiec - Palczewska.

Praca gabinetu Kamerunie jest utrudniona z powodu częstych przerw w dopływie prądu. Wielokrotnie trzeba przekładać wizyty umówionych pacjentów, a w sytuacji, kiedy gabinet działa, bazując na pracy lekarzy wolontariuszy, jest to szczególnie duże utrudnienie i strata dla miejscowej ludności. Skutkiem tego jest mniejsza liczba przyjętych w gabinecie pacjentów. Z tego względu zbierane są fundusze na zasilanie słoneczne.

Świetnie o tym wie Konrad Rylski, który afrykańskie misje dentystyczne organizuje od lat. Jego program - „Dentysta w Afryce" funkcjonuje w ramach Fundacji Dzieci Afryki.

Czytaj także: Kolejna pomoc z Polski w leczeniu zębów mieszkańców Afryki 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH