PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjenci wolą chodzić do dentysty niż do dermatologa i dietetyka

en
12-01-2017, 17:39
Pacjenci wolą chodzić do dentysty niż do dermatologa i dietetyka Dentysta odmienia życia na lepsze, Amerykanom (fot. pixabay)
Pacjenci mają  świadomość znaczenia wizyt u dentysty. Większość uważa, że za rzadko odwiedza swojego lekarza, a to przekłada się na jakość ich życia. Mowa o pacjentach amerykańskich.

Organizacja Delta Dental Plans Association przeprowadziła w grupie ok. 1000 Amerykanów ankietę na temat ich medycznych potrzeb. Jej wyniki to miód na serce dentysty.

Okazuje się, że w opinii większości regularne wizyty u dentysty są ważne dla zachowania zdrowia jamy ustnej. Myślą tak nawet ci, którzy myją zęby raz dziennie i gdy nie muszą nie chodzą do stomatologa. 

Dokładnie 79 proc. dorosłych Amerykanów widzi związek między ogólnym zdrowiem a zdrowiem jamy ustnej. Niemal połowa jest usatysfakcjonowana stanem  zębów i ocenia swój stan jako bardzo dobry: 48 proc. w porównaniu do 28 proc., która nie jest zadowolona ze swego uzębienia. 63 proc. osób wierzy, że zdrowe zęby wzmacniają ich pewność siebie w codziennych sytuacjach, nieco mniej, bo 56 proc. uważa, że to dobre samopoczucie zależy od skóry, a 50 proc. wiarę w siebie wywodzi od  smukłej sylwetki.

Więcej: cleveland19.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH