PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Opolskie: kolejne przedszkola zakwalifikowano do programu profilaktyki jamy ustnej

ws
15-12-2015, 12:37
Opolskie: kolejne przedszkola zakwalifikowano do programu profilaktyki jamy ustnej Profilaktyka próchnicy (foto: pixabay)
Trzyosobowa komisja rekrutacyjna zweryfikowała zgłoszenia przedszkoli z woj. opolskiego do programu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej -  skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".

W ramach ostatniego, IV naboru (1 sierpnia 2015 r. – 31 października 2015 r.) - wpłynęło 35 formularzy zgłoszeniowych przedszkoli.

Do edukacji bezpośredniej nie zakwalifikowano żadnego z przedszkoli, a do edukacji pośredniej – wszystkie 35. Na listę rezerwową wpisano przedszkola, których zgłoszenia wpłynęły po terminie. Wnioski te zostaną rozpatrzone w kolejnej turze rekrutacji.

Zasady ogólne są takie, że przedszkola z największą liczbą punktów zostają objęte edukacją bezpośrednią, a pozostałe - edukacją pośrednią. Przedszkola nie zakwalifikowane w ramach danej rundy rekrutacji, ze względu na brak dostępnych miejsc, trafiają na listę rezerwową.

W ramach edukacji bezpośredniej, na terenie poszczególnych przedszkoli dla wszystkich dzieci w wieku 3 - 5 lat, ich rodziców/opiekunów oraz nauczycieli przedszkolnych zostaną przeprowadzone jednorazowe zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej i zasad prawidłowej higieny jamy ustnej.

W ramach edukacji pośredniej, nauczyciele przedszkolni zostaną zaproszeni do udziału w jednorazowym szkoleniu, które przygotuje ich do samodzielnego prowadzenia analogicznych zajęć edukacyjnych dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH