PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Oklaski dla Biedronia za dbałość o zęby najmłodszych

ws
28-07-2015, 12:04
Oklaski dla Biedronia za dbałość o zęby najmłodszych Czy Biedroń zadba o zęby dzieci? (foto: pixabay)
Przybywa entuzjastów projektu prezydenta Słupska Roberta Biedronia, który dzięki współpracy z Fundacją Wiewiórki Julii zamierza przebadać uzębienie uczniów słupskich szkół: podstawowych i gimnazjów.

Marek Dobosz, lekarz dentysta z 20-letnim doświadczeniem zawodowym: 

To, co robi Robert Biedroń jest strzałem w dziesiątkę, takim akcjom nadałbym charakter obowiązkowy. Powinno się je mocno promować, jeśli nie chcemy wydawać w przyszłości milionów na leczenie zepsutych zębów. Jestem za tym, aby na przykład fluoryzacja w szkołach była obowiązkowa. A najlepiej byłoby przywrócić profilaktykę do wszystkich szkół.

W latach 90. zlikwidowano gabinety stomatologiczne w szkołach. Państwo wycofywało się z opieki stomatologicznej i zaczęło brakować profilaktyki. Cukier jest główną przyczyną próchnicy, a tymczasem w tym samym czasie, gdy ze szkół zniknęli dentyści, pojawiły się w nich sklepiki pełne słodkości.

Ci, którzy leczą się w sektorze prywatnym, mogą mówić, że dużo wydają na leczenie zębów, że to drogie, ale to nie jest żadne wytłumaczenie, aby dentysty unikać, bo później koszty będą tylko większe.

Wypowiedź dla Newsweek

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH