PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Odszkodowanie za nałogowe picie pepsi i coli

jsz
05-06-2015, 12:12
Odszkodowanie za nałogowe picie pepsi i coli Odszkodowanie za picie pepsi i coli (foto: sxc.hu)
Mogą palacze, mogą także osoby uzależnione od picia wysokosłodzonych napojów orzeźwiających. 26-letni Chińczyk Xiao Long dostanie od Pepsi i Coca - Coli na leczenie zębów 2,7 tys. USD.

Oba koncerny zmuszone zostały do osłodzenia życia Chińczykowi, który od ukończenia 3 roku życia, codziennie raczył się kilkoma puszkami coli lub pepsi.

Po 23 latach nałogu, znaczonego codziennym piciem wysokosłodzonych napojów w liczbie od jednej do czterech puszek po 0,33 l każda, uzębienie młodzieńca kwalifikuje się do generalnego remontu. Zdesperowani rodzice uzależnionego mężczyzny wystąpili na drogę sądową przeciwko obu koncernom żądając pieniędzy na leczenie uzębienia syna. Stosunkowo niewielką kwotę (równowartość 2,7 tys. USD) młody

Chińczyk powinien otrzymać. Sędziów przekonała argumentacja Xiao Longa, który twierdził, że nie przypuszczał iż napoje, reklamowane w mediach jako produkty najwyższej jakości, mogą poczynić w uzębieniu tak poważne szkody. Według powoda, międzynarodowe koncerny powinny informować potencjalnych nabywców, że picie ich produktów może doprowadzić do uszkodzenia zębów.

Czytaj także: Dietetyczne napoje gazowane śmiertelnym wrogiem zębów?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
cukierki na próchnicę   dentysta   próchnica   odszkodowanie   sąd  

POLECAMY W SERWISACH