PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Od dentysty do rzeźbiarza

12-03-2013, 00:03
Od dentysty do rzeźbiarza (foto: sxc.hu)
Od dentysty do rzeźbiarza (foto: sxc.hu)
Bernie Schuurmans, po kilkudziesięciu latach pracy we własnym gabinecie dentystycznym, sprzedał praktykę i rozpoczął karierę rzeźbiarza artysty. Mówi, że to idealne hobby dla każdego lekarza dentysty, bo rzeźbienie w drewnie wzmacnia mięśnie ramion i rąk, a to jest przydatne podczas długotrwających i uciążliwych zabiegów stomatologicznych.

Bernie Schuurmans widzi jeszcze jedną analogię pomiędzy rzeźbieniem w drewnie a naprawą ludzkiego uzębienia. Twierdzi on, że bardzo często rzeźbiarz musi korygować wykonaną pracę o ile ruch dłuta spowodował niezamierzony efekt. W jego przekonaniu podobnie artystyczną robotę przy naprawianiu uzębienia wykonują dentyści.

Nową pasją Bernie Schuurmansa zaraził jeden z jego pacjentów - Dale Goreham, właściciel sklepu z narzędziami i materiałami dla rzeźbiarzy. Na sprzedaż praktyki Bernie Schuurmans zdecydował się po kilka latach znajomości (w 2010 r.). Nowo wykreowany rzeźbiarz twierdzi, że nie zarzucił kontaktów z byłymi pacjentami i chętnie udziela im konsultacji medycznych, ma jednak dla nich coraz mniej czasu.

Pod koniec 2012 r. były dentysta wziął udział w swoim pierwszym konkursie dla artystów, w tym dla artystów rzeźbiarzy. W Dakota Masterworks otrzymał jedną z głównych nagród. W konkursie tym (artystyczne show zorganizowane w Good Samaritan Center w Sioux Falls) wzięło udział aż 188 artystów. Bernie Schuurmans specjalizuje się w rzeźbieniu ludzkich twarzy, niektóre z nich szeroko uśmiechnięte szczycą się nienagannym uzębieniem (skrzywienie zawodowe?).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   ludzie  

POLECAMY W SERWISACH