PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Niezwyczajna Sobota z Dentusiem

informacja prasowa/katkiel
29-05-2014, 14:24
Niezwyczajna Sobota z Dentusiem Niezwyczajna Sobota z Dentusiem (źródło: PRIMA-DENT)
Najmłodsi pacjenci po raz kolejny będą mogli przełamać lęk przed dentystą. 31 maja w Warszawie odbędzie się Sobota z Dentusiem, w ramach której dzieci wezmą udział w wizytach adaptacyjnych. Druga edycja wydarzenia będzie miała szczególny charakter. Dzięki odwiedzającym Dentusia pacjentom, chłopiec cierpiący na rzadką chorobę, otrzyma pomoc finansową.

Sobota z Dentusiem to inicjatywa mająca na celu walkę ze stresem stomatologicznym u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W czasie spotkania pacjentom wykonywany jest darmowy przegląd stomatologiczny oraz fluoryzacja. W czasie spędzonym na fotelu, maluchy w formie zabawy poznają również sprzęt stomatologiczny oraz oglądają na ekranie swoje zęby (obraz z kamery wewnątrzustnej).

-Takie spotkania z dentystą są pozytywnie zapamiętywane przez dzieci, dzięki czemu w późniejszym życiu nie mają problemu z wizytami w gabinecie stomatologicznym - przekonują organizatorzy.

Spotkanie będzie miało jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Dzieci swoją obecnością pomogą małemu Leo. Za każdego uczestnika akcji Klinika Prima-Dent przekaże 5 zł na leczenie chłopca. Choroba, na którą cierpi - zwana klątwą Ondyny (Zespół Ośrodkowej Centralnej Hipowentylacji), jest niezwykle rzadka - szacuje się, że na całym świecie cierpi na nią około 300 osób. Gdy Leo zapada w sen, przestaje oddychać. Chłopiec wymaga całodobowej opieki oraz specjalistycznego sprzętu. Od respiratora może uwolnić go operacja, której niestety nie wykonuje się w Polsce. 

„Lekcja stomatologii" to inicjatywa Fundacji „Nadzieja dla Zdrowia" oraz NZOZ Prima-Dent, której celem jest pozytywne wpłynięcie na świadomość, a docelowo na stan i przyszłość uzębienia Polaków oraz wyeliminowanie stresu stomatologicznego. W ramach kampanii organizowane są między innymi lekcje edukacyjne dla przedszkoli, szkół, uniwersytetów trzeciego wieku oraz przedsiębiorstw, w czasie których uczestnicy zapoznawani są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej oraz redukcji stresu stomatologicznego. Kampania została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Mokotów i Burmistrza Dzielnicy Praga Północ oraz patronatem medialnym Stomatologii Współczesnej. Akcja promocji zdrowia jamy ustnej u dzieci i młodzieży pod hasłem „Lekcja stomatologii" prowadzona jest od 1999 roku. Do tej pory wzięło w niej udział już ponad 30 tysięcy uczniów.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH