PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nici dentystyczne? A któż by je używał!

js
26-06-2015, 13:25
Nici dentystyczne? A któż by je używał! Nici dentystyczne rzadko używane (foto: pixabay)
Z dwojga złego wolimy szorować muszlę klozetową lub stać godzinę w korku, niż czyścić zęby za pomocą nici dentystycznej – deklaruje 36 proc. Amerykanów ankietowanych w badaniu zrealizowanym przez Harris Poll na zlecenie American Academy of Periodontology (AAP).

- Jestem zszokowana, nie wiem jak to skomentować – powiedziała dr. Sally Cram, periodontolog i rzecznik prasowy American Dental Association. – To niemożliwe stwierdziła dr Joan Otomo-Corgel, prezydent American Academy of Periodontology. Wyniki badań ankietowych, przeprowadzonych na próbie reprezentatywnej 2021 Amerykanów nie budzą wątpliwości.

36 proc. mieszkańców USA woli wykonywać inne nieprzyjemne dla nich czynności niż zajmować się higieną jamy ustnej poprzez nitkowanie zębów. 14 proc. pytanych wybrałoby czyszczenie muszli klozetowej, 9 proc. woli stać przez godzinę w ulicznym korku, 7 proc. przystałoby na nieustanny płacz małego dziecka na pokładzie samolotu.

Amerykanie wiedzą jednak, że powinni używać nici dentystyczne, dlatego 27 proc. z nich kłamie dentystom w żywe oczy, że robi to regularnie. Skąd ten opór? Używanie nici dentystycznych, chociaż zajmuje co najwyżej dwie – trzy minuty dziennie nie jest czynnością, którą można wykonać w każdych warunkach. Przez wielu ankietowanych czyszczenie zębów nicią dentystyczną określane jest jako uciążliwa operacja wywołująca zbyt często krwawienie dziąseł i … zanieczyszczająca przestrzeń łazienki mikroskopijnymi resztkami łazienki.

O statystykach stosowania nici dentystycznych pisaliśmy także tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
nici dentystyczne   ADA   badania  

POLECAMY W SERWISACH