PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nić dentystyczna doczeka się filmu dokumentalnego

17-12-2012, 05:56
Powstanie film dokumentalny o nici dentystycznej
Powstanie film dokumentalny o nici dentystycznej
Okazuje się, że z pozoru mało filmowa nić dentystyczna może być przedmiotem zainteresowania reżyserów. Amerykanin Gary Roma (Iron Frog Productions) przygotowuje się do nakręcenia filmu dokumentalnego z nićmi w roli głównej. Reżyser zamierza przypomnieć m.in. historię dwóch więźniów, którzy uciekli z celi po linie splecionej z nitek przeznaczonych do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych.

"Hanging by a Thread: A Dental Floss Documentary", bo tak będzie nazywała się produkcja, ma zadanie nie tylko przekonać widzów o korzyściach z codziennego używania nici dentystycznej, ale przede wszystkim opowiedzieć ciekawe historie z nią związane. Jesteśmy przekonani, że wiele z nich będzie nowością nawet dla dentystów.

Czytaj także: Mycie zębów najlepszą viagrą

Jak przekonuje reżyser, dokument będzie utrzymany w komediowej konwencji. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zachęcić osoby do korzystania z nici dentystycznej mówi.

Gary Roma zgromadził w tym celu imponujący materiał źródłowy. Historie związane z nićmi dentystycznymi faktycznie czasami śmieszą, a innym razem przerażają. Oto kilka z tych, które reżyser zdradza przed rozpoczęciem produkcji:

 

Pewien dentysta opracował nici dentystyczne dla osób walczących z nałogiem tytoniowym. W tym celu splótł je z minimalną ilością nikotyny. Nowatorskie połączenie miało działać podobnie do pastylek czy gum, których używają, ci którzy chcą rzucić palenie.
Dentysta służący w Air Force, przeprowadził badania, z których wynika, że ludzie chętniej stosują nici woskowane niż bez wosku. Wyniki raportu przedstawił w centrali dowództwa, za co został specjalnie odznaczony. Chwilę później amerykańscy żołnierze otrzymali po raz pierwszy przydział woskowanych nici dentystycznych.
Naczelnik jednego z zakładów karnych zabronił używania nici dentystycznych przez więźniów, ponieważ ci używali ich do piłowania krat (pasta do zębów była wykorzystywana jako materiał ścierny).
W jednym z gabinetów stomatologicznych na ścianie wisi galeria zdjęć zatytułowana Flossing Around the World. Składa się z ponad 100 zdjęć wykonanych dla właściciela - dentysty, przez jego pacjentów, którzy robili fotografie z nicią dentystyczną na tle ważnych miejsc i zabytków całego świata
W 1930 roku w Atlancie stworzono tzw. kryptę cywilizacji, do której włożono kilkadziesiąt różnych produktów i zamknięto do 28 maja 8113 roku. Na liście znalazły się m.in.: butelka piwa, zestaw do badmintona i nić dentystyczna.
Pewien periodontolog testował kilka rodzajów nici dentystycznych, w celu sprawdzenia, które po użyciu wydzielają najgorszy zapach.

infoDENT24.pl przypominał też jakiś czas temu, że nici dentystyczne mogą być używane do ustanawiania rekordów Guinsessa. Więcej o tym fakcie tutaj.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH