PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Najstarszy kulturysta dentysta

en
24-04-2017, 10:54
Najstarszy kulturysta dentysta Charles Eugster ma 97 lat i zdobywa kolejne medale
Charles Eugster, 97-letni emerytowany dentysta chce zmienić powszechny sposób myślenia o wieku "mocno dojrzałym". Przyjął dewizę, że wiek to tylko liczba i wierzy, że starzenie się może być kreatywne i pełne pozytywnych stron, a seniorzy mogą wnosić wiele dobrego do społeczeństwa.

Charles Eugster urodził się w 1919 r. w Wielkiej Brytanii,  większość swojego życia przepracował jako dentysta.

Zaczął trenować:
-wioślarstwo w wieku 63 lat,
- kulturystykę w wieku 87 lat,
- biegi na krótkie dystanse w wieku 95 lat.

Ustanowił brytyjski  rekord wśród seniorów w biegu na 60 m, 100 m i 200 m oraz w skoku w dal. Jest dwukrotnym rekordzistą światowym w  grupie wiekowej +80 w sprincie, czterokrotnym mistrzem świata w fitness.

 O jego ambicjach sportowych  pisaliśmy kilka lat temu: 93-letni dentysta najstarszym kulturystą świata.  Charles Eugster zaczął codziennie odwiedzać siłownię, gdy...dotarło do niego, że jego ciało nie wygląda dobrze, jest sflaczałe. W lustrze widział starego człowieka, wrak. W miejscach gdzie kiedyś były mięśnie dyndały warstwy tkanki tłuszczowej. Postanowił, że zawalczy o formę, której nie będzie musiał wstydzić się na plaży. Po sześciu latach spędzonych na treningach kulturystycznych (dwie godziny dziennie!), znów zaczął chodzić z podniesioną głową. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
hobby   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH