PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Najlepiej zdali LDEK: wyróżnienia w ORL w Warszawie

ms
08-11-2016, 08:06
Najlepiej zdali LDEK: wyróżnienia w ORL w Warszawie Pierwsze chwile z PWZ w ręku (foto: ORL w Warszawie)
- W Warszawie nie ma obecnie miejsc rezydenckich, będę się kształcił w Gdańsku - powiedział Marcin Stasiak, dentysta, który na Mazowszu nie miał sobie równych wśród zdających LDEK.

Na terenie działania Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie PWZ uzyskało ostatnio 139 lekarzy dentystów. Przybyłym na uroczystość dokumenty wręczali członkowie ORL w Warszawie oraz rektor WUM, prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś.

Trójka dentystów, która brylowała podczas ostatniego LDEK – otrzymała nagrody im. prof. Władysława Szenajcha. Z prawem wykonywania zawodu oraz z nagrodami w zawodowe życie wkroczyli:
Marcin Stasiak
Marta Klikowska
Agnieszka Jankowska

– Miałem duży dylemat z wyborem kierunku studiów – powiedział po otrzymaniu nagrody Marcin Stasiak. – Moja mama też jest stomatologiem. Po wysłuchaniu rad rodziców wybrałem również ten kierunek. Staż odbywałem w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus. Zdawałem egzamin po raz drugi, bo chciałem osiągnąć bardzo dobry wynik. Planuję bowiem specjalizację z ortodoncji, a na nią jest bardzo mało miejsc. Tym razem się udało. Satysfakcja wynika z tego, że będę pomagał ludziom w tak ważnych sprawach jak zdrowie. Bo zabiegi ortodontyczne to nie tylko troska o piękny wygląd, ale też o właściwe funkcjonowanie narządu żucia. Dbamy więc i o zdrowie psychiczne, i o fizyczne. W Warszawie nie ma obecnie miejsc rezydenckich, będę się kształcił w Gdańsku – poinformował Marcin Stasiak.

Na początku spotkania wystąpił chór OIL pod dyrekcją Beaty Herman, a podczas uroczystości minirecital dała Joanna Trzepiecińska, której towarzyszyło trio znakomitych jazzmanów: Bogdan Hołownia, Henryk Miśkiewicz i Paweł Pańta. Spotkanie prowadził Jacek Borkowski.

Sprawozdanie z uroczystości na stronie OIL w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ORL w Warszawie   PWZ   LDEK  

POLECAMY W SERWISACH