PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Na Śląsku „Chronią Dziecięce Uśmiechy”

ws
30-10-2015, 06:22
Na Śląsku „Chronią Dziecięce Uśmiechy” Badają uzębienie dzieci (foto: pixabay)
W szkołach w: Knurowie, Katowicach, Bytomiu i Poczesnej trwają przeglądy stomatologiczne uczniów w ramach akcji „Chroń Dziecięce Uśmiechy”.

W całej Polsce jest 664 szkolnych gabinetów dentystycznych, a na Śląsku tylko 14.

Na 1316 skontrolowanych przez nas placówek edukacyjnych - 1060 zapewniało dzieciom odpowiednie warunki do wyrabiania nawyku prawidłowych zasad higieny jamy ustnej - zapewnia Beata Kempa, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Katowicach.

Ok. 1,4 tys. uczniów w województwie śląskim bierze udział w przeglądach dentystycznych organizowanych w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiego programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Przeglądy dentystyczne obejmują uczniów czterech szkół w regionie. 28 i 29 października odbyły się w SP nr 2 w Knurowie, 29 i 30 w SP nr 59 w Katowicach, a 4 i 5 listopada na fotele dentystyczne usiądą uczniowie SP nr 33 w Bytomiu, z kolei 6 listopada - dzieci ze SP im. Gustawa Morcinka w Poczesnej.

Organizatorami akcji jest Wrigley Poland i Polski Czerwony Krzyż wraz z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej oraz Grupą LUX MED. Trzecią edycję programu patronatem honorowym objęła, m.in. minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska i marszałek województwa śląskiego - Wojciech Saługa.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH