PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Na Manhattanie dentyści upijają pacjentów

ms
10-07-2014, 07:54
Na Manhattanie dentyści upijają pacjentów Na Manhattanie dentyści upijają pacjentów
Do dentysty przy 21 Spring St. na Mahattanie w Nowym Jorku warto zajrzeć, niekoniecznie z zamiarem wyleczenia zębów. W poczekalni na pacjentów czekają butelki z darmowym winem.

To kolejny - tym razem wielce kontrowersyjny - pomysł na przezwyciężenie dentofobii. W rogu poczekalni gabinetu dentystycznego Marini and Manci usytuowany jest niewielki stolik, a na nim puste szklanki oraz wcale niepuste butelki. Jedna z nich zawiera białe, a druga czerwone wino.
W tym wypadku wino nie jest formą nagrody dla tych, którzy dzielnie spisali się na fotelu dentystycznym i po zabiegu w nagrodę rozpijają z dentystą „rozchodniaka".

W Marini and Manci łyk alkoholu przynależy wszystkim tym, którzy czują się nieswojo przed wizytą u dentysty, a więc w tym przypadku wino podawane jest dla kurażu.

Właściciele praktyki nie wypowiadają się na temat medycznych uwarunkowań podawania alkoholu przed ewentualnym zaaplikowaniem na przykład środków znieczulających. Można tylko przypuszczać, że alkohol być może jest podawany „zamiast".

Marini and Manci nie jest jedyną praktyką stomatologiczną na Manhattanie, która oczekującym pacjentom serwuje alkohole, kolejne to The Dental Boutique (151 West 30th St.) oraz Park South Dentistry (Central Park South).

Tym wszystkim, którzy westchną, że w Polsce taka inicjatywa spotkałaby się z natychmiastową reakcją odpowiednich służb podatkowych i handlowych, informujemy, że sprawa trafiła już do instytucji zwanej State Liquor Authority. Jej pracownicy twierdzą, że praktyka dentystyczna, nie uzyskała zgody na oferowanie alkoholu, nawet jeśli jest on serwowany za darmo.

Zarządzający Marini and Manci twierdzą, że pacjenci są zachwyceni poczęstunkiem. Wino jest elementem mającym wpływ na samopoczucie osób oczekujących, tak samo jak wprowadzone w M&M ciepłe koce lub jednorazowe ręczniki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pacjenci   zarządzanie gabinetem   dentofobia  

POLECAMY W SERWISACH