PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Na kogo zagłosowały Świętochłowice w plebiscycie Hipokrates 2017

en
03-04-2018, 10:56
Na kogo zagłosowały Świętochłowice w plebiscycie Hipokrates 2017 Pacjenci nie mieli wątpliwości na kogo głosować w plebiscycie Hipokrates (fot. pixabay)
Stomatolog Zuzanna Łyczba z Przychodni Rejonowej w dzielnicy Zgoda w Świętochłowicach zyskała najwięcej głosów pacjentów.

Zuzanna Łyczba pracę zawodową zaczęła 15 października 1990 roku w Przychodni Rejonowej w dzielnicy Zgoda w Świętochłowicach. Wówczas jednak nazwisko Łyczba kojarzyło się tylko i wyłącznie z dentystką Genowefą Łyczbą, jej teściową, która od 1955 roku nieprzerwanie prowadzi praktykę stomatologiczną. Pod jej kierunkiem poznawała tajniki zawodu. 

Jak przyznała nagrodzona dentystka w rozmowie z portalem naszemiasto.pl jej sympatia do tego zawodu zaczęła się po pierwszej wizycie w gabinecie doktor Michno, gdzie trafiła jako 5-latka z bolącym mleczakiem. Fachowość, empatia i urok osobisty pani doktor zadecydowały o zawodowych losach małej pacjentki.Teraz sama stara się zachęcać pacjentów do leczenia, zdając sobie sprawę, że wizyty stomatologiczne, mimo coraz skuteczniejszych znieczuleń, nie należą do przyjemnych.

Lekarz musi wykazać się kreatywnością i indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Szczególnymi pacjentami są dzieci. Ważne jest, aby pierwsza wizyta przebiegła w jak najbardziej przyjaznej atmosferze, przyznaje Zuzanna Łyczba. 

Więcej: naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pacjent   dentysta   konkurs  

POLECAMY W SERWISACH