PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Mycie zębów najlepszą viagrą

11-12-2012, 05:23
Mycie zębów najlepszą viagrą (foto: sxc.hu)
Mycie zębów najlepszą viagrą (foto: sxc.hu)
Mycie zębów może ustrzec przed problemami z seksem. Mężczyźni, którzy regularnie szczotkują zęby nie tylko redukują niebezpieczeństwo wystąpienia choroby dziąseł, ale także będą mieli mniejsze problemy z erekcją wynika z badań przeprowadzonych przez doktor Faith Oguz z tureckiego Uniwersytetu Inonu. 

Na czym polegał program badawczy? Na przebadaniu dwóch grup mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat. Każda z grup liczyła po 80 osób. Członkowie jednej mieli, a drugiej - nie mieli problemów z erekcją. Drobiazgowe badania wykazały, że mężczyźni mający kłopoty z dziąsłami, borykali się trzykrotnie częściej z problemami, wynikającymi z niemocą w łóżku. Co druga osoba z zapaleniem dziąseł, pomimo starań, nie mogła spełnić oczekiwań partnerek życiowych. Tymczasem w grupie kontrolnej mężczyznę z tego typu problemami rejestrowano dwukrotnie rzadziej.

Oczywiście w trakcie analizy uwzględniano także wiele innych czynników, mogących mieć wpływ na stan zdrowia badanych osób, jak: uwarunkowania genetyczne, indeks BMI, tryb życia, status majątkowy, wiek, poziom wykształcenia. Oczywiście wiadomym jest, że choroby dziąseł mogą mieć istotny negatywny wpływ na układ krążenia, zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Problemy kardiologiczne mogą zaś oddziaływać na gotowość lub raczej brak gotowości mężczyzny do odbycia stosunku płciowego.

Wynik badań specjalistów z tureckiego Uniwersytetu Inonu zostały opublikowane w Journal of Sexual Medicine.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   seks oralny  

POLECAMY W SERWISACH