PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Morderca dentystów zdemaskowany dzięki testom DNA

smn
16-07-2016, 14:50
Morderca dentystów zdemaskowany dzięki testom DNA Tajemnica mordu na dentystach sprzed 20 lat (foto: pixabay)
Zabójca małżeństwa Adeli i Mieczysława T. stomatologów z Opola Lubelskiego przez 20 lat pozostawał bezkarny.

4 sierpnia 1991 r w mieszkaniu w centrum Opola Lubelskiego policja znajduje zmasakrowane zwłoki pary dentystów oraz ich opiekuna. Mieli  popularny gabinet stomatologiczny i protetyczny. Cieszyli się opinią świetnych fachowców, ale i dobrze sytuowanych.

Gdy zginęli, byli już na emeryturze, oboje po siedemdziesiątce. Małżeństwo podupadło na zdrowiu, toteż  pomagał im opiekun, Władysław L. On też padł ofiarą mordercy - pisze Gazeta Wyborcza

Morderca wyposażony w siekierę wdarł się do mieszkania i zabił oboje małżonków, zadając im po kilkanaście ciosów. Zarąbał także opiekuna, któremu przed śmiercią udało się jeszcze zranić zabójcę.

Łupem mordercy padło ok. 200 srebrnych monet z lat 1918 – 1939, a także gotówka w złotówkach, dolarach i markach.

Po czterech dniach w mieszkaniu pojawił się syn zamordowanego małżeństwa, który odkrył zwłoki. Jak podaje Gazeta Wyborcza, mimo drobiazgowo prowadzonego śledztwa, przesłuchania kilkuset świadków nie udało się zebrać wystarczających dowodów, by zatrzymać głównego podejrzanego. Był nim Zdzisław F., 46-letni wówczas mieszkaniec gminy Wilków. Odwiedził przed morderstwem dentystów pod pretekstem kupna ich samochodu. Prawdopodobnie sprawdzał ich przed napadem.

Zanim go zwolniono do domu, pobrano od niego próbkę włosów, która została dołączona do akt sprawy. Śledztwo ostatecznie umorzono pod koniec czerwca 1992 r.

Po 20 latach sprawą Adeli i Mieczysława T. zajęła się specjalna grupa policjantów, zwana Archiwum X. Najbardziej doświadczeni funkcjonariusze, którzy za pomocą nowoczesnych technik kryminalistycznych na nowo zajmują się zbrodniami sprzed lat. W tym przypadku kluczowe okazały się badania DNA, które pozwoliły ustalić, że ślady krwi znalezione m.in. na drzwiach i klamce w domu ofiar bez wątpienia należały do Zdzisława F. Zabójca został aresztowany i skazany na 25 lat więzienia.

Więcej: lublin.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta Lublin   policja  

POLECAMY W SERWISACH