PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mobilne Centra Dentystyczne przebadały 43 tys. Polaków

ms
25-11-2014, 07:58
Mobilne Centra Dentystyczne przebadały 43 tys. Polaków 43,9 tys. Polaków przebadanych (foto: freedigitalphotos)
W trakcie ogólnopolskiej kampanii, sygnowanej przez Instytut blend-a-med Oral-B, a zapoczątkowanej w połowie czerwca 2014 r. po Polsce kursowały Mobilne Centra Dentystyczne Instytutu, w których każdy mógł dokonać bezpłatnego przeglądu jamy ustnej.

Z tej szansy w ciągu ponad trzech miesięcy (od 16 czerwca do 30 września) skorzystało 43 891 osób. Mobilne Centra Dentystyczne Instytutu odwiedziły 391 miejscowości na terenie całego kraju, stacjonując przy 500 sklepach Biedronka.

Mobilne Centra Dentystyczne działały przy wybranych sklepach sieci Biedronka. Kampania profilaktyki zdrowotnej jamy ustnej rekomendowana była przez Stowarzyszenie Polskich Higienistek Stomatologicznych.

Organizatorzy startując z akcją powiedzieli infoDENT24.pl, że w sumie powinno być wykonanych ok. 50 tys. przeglądów. Plany te bez mała się sprawdziły.

Instytut prowadzi już kolejną akcję w celu zwiększenia świadomości Polaków w zakresie higieny jamy ustnej. W jej ramach każdy będzie mógł skorzystać z badań stomatologicznych przeprowadzanych w jednym z 52 gabinetów dentystycznych funkcjonujące w głównych miastach Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH