PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Misja na emeryturze

en
11-09-2017, 09:28
Misja na emeryturze Amerykański dentysta Melvin Miller na emeryturze leczy dzieci krajów Trzeciego Świata (fot. pixabay)
Zamiast grać w golfa, czy rozwijać nowe hobby, Amerykanin Melvin Miller przemierza świat, aby leczyć zęby najbiedniejszym dzieciom.

Melvin Miller ma za sobą długie lata kariery, prowadził praktykę w Peabody i wykładał na wydziale leczniczo-dentystycznym na Tufts University, w Stanach Zjednoczonych. Od 2007 r. podróżuje po całym świecie i pomaga najbiedniejszym dzieciom. Na każdą podróż  zabiera ze sobą 10 studentów.

 - Te dzieci są cudowne, większość nigdy nie widziała dentysty. Trudno uwierzyć, jak trudne jest ich życie - opowiada o swoich małych pacjentach Miller. - Pracujemy w bardzo trudnych warunkach, czasami bez dostępu do czystej wody, rentgena, przeprowadzamy ekstrakcje przy świetle latarki. Zamiast fotela jest leżak, a głowa pacjenta leży na kolanach lekarza, brakuje nowokainy. Mimo to, te dzieci są fantastycznymi pacjentami.

Miller, wraz ze swoim zespołem, wyrusza na misję raz lub dwa razy do roku. Mówi płynnie po hiszpańsku, portugalsku, francusku i niemiecku, dużo gorzej -ale także - po arabsku, chińsku, rosyjsku i grecku. W 2018 r. wybiera się do wioski w Amazonii, ale jak przyznaje nie trzeba koniecznie wyjeżdżać w odległe miejsca, by zmieniać świat na lepsze.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
leczenie dzieci   hobby  

POLECAMY W SERWISACH