PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Miłośnicy owoców mają zrujnowane zęby?

ws
24-08-2015, 13:44
Miłośnicy owoców mają zrujnowane zęby? Kwaśna mina do cytryny (foto: pixabay(
Celebrytki Jennifer Aniston oraz Gwyneth Paltrow zaczynają dzień od wypicia szklanki wody z cytryną ze świeżą miętą. Ten sposób na dobry dzień polecają każdemu na swoich blogach. Eksperci z British Dental Association biją na alarm to najlepszy sposób na zniszczenie szkliwa (pH takiej wody pomiędzy 2 a 3).

Odpowiedź? Woda z cytryną i tak jest mniej szkodliwa dla uzębienia niż woda z cytryną i cukrem, a ta czyni mniej szkód niż cytrynowy sok z puszki.

Wtóruje im dentystka Christine Skordelese, która na łamach Marie Claire poparła picie wody z cytryną. – O ile nie robicie tego przez cały dzień, a zwyczaj ten ograniczycie do porannej szklanki orzeźwiającego płynu – nie jest źle – tłumaczy dentystka i dodaje, że zwyczaj ten ma o niebo mniej szkodliwy wpływ na uzębienie niż poranna kawa z mlekiem (i to nawet bez cukru).

Christine Skordelese doradza, aby po wypiciu soku z cytryny odczekać dwie godziny i dopiero wówczas umyć zęby. To dobra rada dla wszystkich spieszących się do pracy lub szkoły.

Na cenzurowanym British Dental Association jest nie tylko sok z cytryny, dbając o zęby, należy wystrzegać się jedzenia w dużych ilościach większości owoców, także ulubionych przez Polaków, truskawek i jabłek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH