PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Milionowe odszkodowanie za nieprzestrzeganie higieny

en
24-07-2016, 09:13
Milionowe odszkodowanie za nieprzestrzeganie higieny Gabinet Morrisona - brudno na zewnątrz, brudno w środku
Mnożą się pozwy rozsierdzonych pacjentów przeciwko szkockiemu dentyście.
Alan Morrison wywołał największą zbiorową akcję prawną w historii Szkocji. Odpowie za narażanie na zakażenie wirusem HIV i WZW C swoich pacjentów.

Do szkockiego sądu wpłynęło już ponad 800 pozwów przeciwko dentyście Alanowi Morrisonowi, który naraził zdrowie tysięcy swoich pacjentów. Szacuje się, że wysokość odszkodowań, jakie będzie musiał wypłacić sięgnie 2 mln funtów.

Pacjenci, korzystający z usług Alana Morrisona, dentysty, który prowadził praktykę w Cumnock i Drongan w Szkocji, mieli pecha. Ich dentysta był na bakier z podstawowymi procedurami higieny i bezpieczeństwa pracy. Morrison wielokrotnie używał materiałów i narzędzi jednokrotnego użytku. Nie mył, nie czyścił, nie sterylizował narzędzi i sprzętu, które tego wymagały.

O jego sprawie pisał już infoDENT24.pl  Dentysta, który narażał zdrowie swoich pacjentów, ogłosił bankructwo.

Patrick McGuire, prawnik reprezentujący pacjentów dentysty, stwierdził, że Morrison najwyraźniej sądził, że jest ponad prawem. Zupełnie nie liczył się ze swoimi pacjentami, narażając na choroby całą lokalną społeczność. Jak na ironię, choć prowadził tak „oszczędnie” swoją praktykę, odkładał niewiele ponad kilka tysięcy funtów rocznie. 

Więcej: dailyrecord.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
prokuratura   pacjenci   praktyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH