PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Milioner od wybielania zębów zatrzymany w Wigilię

ms
27-12-2016, 12:05
Milioner od wybielania zębów zatrzymany w Wigilię Piotr K. aresztowany
Poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania Piotr K. zatrzymany został w Wigilię w Austrii. Młodzieniec, określany mianem najmłodszego polskiego milionera, ponoć doszedł do fortuny obracając produktami do wybielania zębów, jak twierdzi prokuratura - nie zawsze legalnie.

Nie możemy ujawniać nazwiska i imienia króla od wybielania zębów, chociaż on sam przyzwalał na publikowanie jego personaliów.

Oskarżony o oszustwa m.in. przy sprzedaży bez zezwolenia preparatu wybielającego zęby WhiteTime Piotr K. przez ponad rok unikał aresztowania. Prokuratura wystawiła za nim list gończy.

Piotr K. nie mógł wydostać się oficjalnie ze strefy Schengen, gdyż miał zabrany paszport. W zasadzie nie powinien wyjeżdżać z Polski, z powodu zakazu opuszczania kraju.

Młody milioner, jak sam się nazywa, już raz siedział w areszcie, w jeden z czerwcowych weekendów, ale wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 200 tys. zł.

Miesiąc temu Piotr K. przepraszał społeczeństwo polskie. - Przepraszam za niedociągnięcia prawne i biznesy, które często były na granicy prawa. Przepraszam Polskę, przepraszam Polaków, mam wrażenie, że się bardzo pogubiłem – przyznał na nagraniu umieszczonym w internecie. 

Publiczna spowiedź Piotra K. wywołała falę komentarzy. Większość mówi o jego niebotycznym  tupecie.

O tym, że interesy Piotra K. nie są legalne, przekonana jest prokuratura, która stawia młodemu biznesmenowi sześć zarzutów. Są wśród nich te dotyczące popełnienia oszustw. Firma Piotra  K. wysyłała wezwania do zapłaty za środki kosmetyczne i suplementy do wielu osób, chociaż ich nie zamawiały, 
Biznesmen miał także obchodzić prawo farmaceutyczne, namawiał ponoć również swojego wspólnika do „uciszenia kogoś”.

Piotr K. zapewniał, że nie zamierza zaprzestać działalności biznesowej, ale będzie ją prowadzić zgodnie z prawem. Mają ją kontrolować niezależni rzecznicy. 
Jak wiadomo, firma Piotra K.  oferowała m.in. preparat do wybielania zębów WhiteTime. Problem w tym, że część przedstawicieli branży twierdzi, iż taki preparat powinien być stosowany tylko pod nadzorem lekarza dentysty. Oponenci ze swoimi wątpliwościami podzielili się z pracownikami instytucji odpowiedzialnych za zgodny z prawem obrót towarami na polskim rynku.

Tak duży szum wokół do końca niejasnych zasad wybielania zębów zakończył się kontrolami Sanepidu i Inspekcji Handlowej. Ta druga wskazywała na nieprawidłowe oznakowanie produktu. Inspekcja Sanitarna z kolei nie mogła doszukać się raportu bezpieczeństwa specyfiku produkowanego - jak się okazuje - nie przez młodego biznesmena, a przez jego matkę, Wiesławę Kaszubską.

Kolejny problem Piotra K. to fakt, że ekspertka z zakresu stomatologii estetycznej i profesjonalnego wybielania zębów, która uwiarygadniała z imienia i z nazwiska preparat do wybielania zębów WhiteTime, nie widnieje w rejestrze lekarzy dentystów NIL, chociaż na internetowej stronie Whitetime występuje jako przedstawiciel środowiska lekarskiego.

Czytaj także: 
Piotr K. na liście gończym - blondynem
Bleaching by Piotr K. 
Wybielanie Piotra K.
Król od wybielania zębów teraz zęby ostrzy na nowy biznes

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH