PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Maratończyk, oszust, dentysta

22-08-2012, 19:32
Maratończyk, oszust, dentysta
Maratończyk, oszust, dentysta
Amerykański magazyn New Yorker opublikował reportaż o dentyście, który oszukiwał w trakciemaratonów. 

Dr Kip Litton, swoją praktykę dentystyczną prowadzi w Davisom, w stanie Michigan. Decyzję o startach w najtrudniejszych z możliwych biegów, podjął podobno z pobudek charytatywnych. Chciał rywalizować w każdym stanie USA, aby zebrać pieniądze dla dzieci chorych na mukowiscydozę.

I być może udałoby się to mu, gdyby nie inny biegacz, 46-letni Kyle Strode, który w trakcie dekoracji po jednym z biegów, zauważył, że laur za drugie miejsce odbiera ktoś, kogo nie pamięta z trasy. A sam zajął w tym biegu 4. miejsce i nawet zwyciężył w klasyfikacji dla biegaczy powyżej 40 roku życia. Swoje przypuszczenia potwierdził oglądając w internecie, fotorelację z biegu. Dr Littona nie było widać na trasie, natomiast znikąd pojawił się dopiero tuż przed metą.

Strode postanowił sprawdzić czy był to jednorazowy występek dentysty, czy zdarzało mu się to w innych biegach, których ukończeniem chwalił się światu. Na początek okazało się, że dr Kip Litton dobiega do mety maratonów, którew ogóle nie istnieją. Strode brnął dalej. Swoje prywatne śledztwo prowadził na blogach i forach internetowych. Komunikował się z biegaczami i organizatorami biegów. Znalazł tyle przypadków oszustw dentysty maratończyka, ze ten w końcu przyznał się do winy. Starał się obrócić całą sytuację w żart, przekonując, że robił to dla zabawy.

A co z tą dobroczynnością?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   maraton   dentysta oszust  

POLECAMY W SERWISACH