• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Maraton pływacki - dentystka ustanowiła rekord

smn
21-06-2016, 10:34
Maraton pływacki - dentystka ustanowiła rekord Dwa lata trwały przygotowania do maratonu
Mariam Saleh Binladen, dentystka z Arabii Saudyjskiej, ustanowiła nowy kobiecy rekord w pływaniu na wodach otwartych. Przepłynęła 162 km Tamizą.

Jest trzecią osobą i pierwszą kobietą, która z powodzeniem ukończyła pływanie na dystansie ponad 160 km. Chciała zachęcić w ten sposób więcej kobiet do sportu, a także uwrażliwić opinię społeczną na los sierot syryjskich. 

Mariam zaczęła maraton w Folly Bridge pod Oksfordem 3 czerwca, a skończyła w Teddington Lock w Londynie 12 czerwca. Przepłynęła większość malowniczych miast i wsi południowej Anglii pokonując przez 32 śluzy. Tamiza, znana z wysokiego poziomu zanieczyszczeń i silnych prądów, jest jedną z trudniejszych rzek dla pływaków.

- Jestem bardzo dumna, że jako pierwsza kobieta przepłynęłam tak duży dystans na Tamizie. Chciałam udowodnić młodym kobietom z Arabii Saudyjskiej, że mogą realizować swoje życiowe ambicje, a jednocześnie zwiększyć świadomość poważniejszego problemu, jakim jest los tysięcy syryjskich sierot, które znajdują się wśród uchodźców – mówiła Mariam Saleh Binladen po maratonie.

Więcej: english.alarabiya.net

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   sport   hobby  

POLECAMY W SERWISACH