PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Małżeństwo więźniów - dentystów leczyło do 20. osadzonych dziennie

en
18-10-2017, 11:05
Małżeństwo więźniów - dentystów leczyło do 20. osadzonych  dziennie Dentyści docenieni przez współwięźniów w Dasna (fot. pixabay)
Małżeństwo dentystów, którzy otrzymali dożywocie za podwójne morderstwo, wychodzi na wolność po 4 latach spędzonych w więzieniu Dasna w stanie Uttar Pradesh w Indiach. W tym czasie prowadzili gabinet stomatologiczny i leczyli osadzonych oraz pracowników więzienia. Nawet do 20. dziennie!

Indyjscy dentyści Rajesh i Nupur Talwar oskarżeni o podwójne morderstwo ich 14-letniej  córki oraz  nepalskiego służącego opuścili więzienie po czterech latach odbywania kary.

Ich córka została znaleziona martwa (z poderżniętym gardłem i potężną raną na głowie) tuż obok sypialni rodziców.  Służący zaś w głębi domu. Prokurator oskarżał Talwarów, że zamordowali dziewczynę, gdy nakryli ją w łóżku  ze służącym. Twierdził ponadto, że rana na gardle została zadana w sposób wskazujący na medyczne umiejętności.

Po czterech latach sąd zdecydował jednak, że dowody w ich sprawie są niewystarczające i nie dowodzą winy małżeństwa Talwar.  Przebywając w więzieniu dentyści zorganizowali dobrze działający gabinet stomatologiczny, który dziennie przyjmował do 20 pacjentów, zarówno współwięźniów jak i strażników.

Gdy rozeszła się wieść, że dentyści wychodzą na wolność, liczba pacjentów oczekujących na leczenie wzrosła do 40. dziennie. Talwarowie obiecują, że nie opuszczą swych pacjentów i będą przyjeżdżać do więzienia co dwa tygodnie.

Więcej: bbc.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   dentysta w więzieniu  

POLECAMY W SERWISACH